msds satın alMotorin MSDS hazırlama konusunda uzman kadromuz ile danışmanlık alabilirsiniz. Bu konuda sorunsuz bir hizmet sağlayabiliriz. Motorin, kimyasal ve tehlikeli bir maddedir. Tehlikeli bu maddenin risklerinin, uygulamasının, taşınmasının vb. dokümantasyonunun tamamlanmış olması çalışanların bilinçlenmesi açısından son derece önemlidir. Motorin MSDS hazırlanması tam da bu noktada devreye girer. Akredite MSDS hazırlayıcısı uzmanlar, işin teknik ve güvenilir şekilde yapılmasını sağlarlar. AYANSAN, akredite MSDS Uzmanı kadrosuna sahiptir ve çalışmalarınızı büyük bir incelikle ile tamamlar.

Motorin MSDS Hakkında

Motorin, dizel motorlu araçlarda yakıt olarak kullanılır. Uçak yakıtı, temizlik maddesi ve solvent olarak ise kullanılmaz. Tehlikeli bir maddedir. Yerel mevzuatlar ve GHS/CLP AB direktifleri doğrultusunda tehlikeli madde olarak sınıflandırması yapılmıştır. Motorin MSDS hazırlamak isteniliyorsa hem direktiflere hem de kimyasal özelliklerine hâkim olunması son derece önemlidir.

MSDS Alt Başlıkları

Motorin MSDS hazırlarken belli bir düzen içerisinde dokümantasyonunu yapıyoruz. Motorin için yapılacak dokümantasyonda şu başlıklar yer alacaktır:
1. Maddenin ve Şirketin Kimliği
2. Zararlılık Tanımlaması
3. Bileşim/İçindekiler Hakkında Bilgi
4. İlkyardım Önlemleri
5. Yangınla Mücadele Önlemleri
6. Kaza Sonucu Yayılmaya Karşı Önlemler
7. Elleçleme ve Depolama
8. Maruz Kalma Kontrolleri/Kişisel Korunma
9. Fiziksel ve Kimyasal Özellikler
10. Kararlılık ve Tepkime
11. Toksikolojik Bilgiler
12. Ekolojik Bilgiler
13. Bertaraf Etme Bilgileri
14. Taşımacılık Bilgileri
15. Mevzuat Bilgileri
16. Diğer Bilgiler

Motorin MSDS Örneği

Profesyonelliğimizi gösterebilmek adına örnek MSDS in giriş kısmını paylaşıyoruz. Tüm MSDS’ler ile ilgili sayfaya ulaşmak için lütfen MSDS formu sayfamızı ziyaret ediniz.

Bize Ulaşın
Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'nu Onaylıyorum.