REACH

REACH (Registration, Evaluation, Authorisation and Restriction of Chemicals), Avrupa Birliği’nin yeni kimyasallar politikası. Avrupa Birliği’nde kimyasallaraReach ilişkin mevcut birçok mevzuatı tek bir çatı altında toplayan bir AB tüzüğüdür.

REACH, Kimyasalların Kaydı, Değerlendirilmesi, İzni ve Kısıtlanması anlamına gelen RegistrationEvaluationAuthorisation and Restriction
of Chemicals ifadesinin harflerinden oluşturulmuş bir kısaltma olup sözcük anlamı ulaşmak, varmak olan İngilizce bir kelimedir. (Kimyasalların Kaydı, Değerlendirmesi, İzni ve Kısıtlanması)

Tüzükle amaçlanan insan ve çevre sağlığını daha üst düzeyde korumayı sağlamak ve kimyasallar hakkında daha fazla bilgi sahibi olarak bu bilgileri toplumla paylaşmaktır.

AB PAZARINA KİMYASAL İHRACATI

AB pazarına kimyasal madde pazarlayan bir firma olarak, Avrupa Parlamentosunun 1907/2006 Mevzuat Numaralı ve Konseyin 18 Aralık 2006 tarihli Kimyasalların Kaydı, Değerlendirilmesi, Kısıtlanması ve Yasaklanması anlamına gelen REACH Tüzüğüne uyumlu olmanız gerekmektedir. 1 Temmuz 2007’de yürürlüğe giren REACH Tüzüğü insan sağlığını ve çevreyi, kimyasallar tarafından oluşabilecek risklere karşı korumayı hedeflemektedir.

REACH’in AB’deki üreticiler, AB’deki Alt Kullanıcılar ve kimyasalı tek başına, bir müstahzarın içinde ve bir eşyanın içinde AB’ye ihraç eden AB-dışı üreticiler üzerinde önemli etkileri vardır. AB’ye ihracat yapan AB-dışı kimyasal madde üreticileri, REACH ile ilgili yükümlülüklerini yerine getirmek ve gizli firma bilgilerini korumak için yasal olarak bir Tek Temsilci atamalıdır. Buna ek olarak, bir kimyasal maddenin REACH kaydı karmaşık bir işlemdir ve üretici ve ithalatçıların ciddi çabasının yanı sıra uzman danışmanlara da ihtiyaç bulunmaktadır.

KAYIT YOKSA PAZAR DA YOK !

AB pazarına sürülen maddelerin kayıt veya ön-kaydı AB’deki üreticiler veya AB dışı üreticilerin Tek Temsilcileri veya Alt kullanıcıları tarafından YAPILMALIDIR. Aksi takdirde REACH’e uyumlu değilsiniz ve AB piyasasındaki Pazar payınız tehlikede demektir.

REACH KAYDI VE TEST HİZMETLERİ

Ücretsiz danışmanlık, teknik bilgi ve fiyat teklifi almak için info@ayansan.com yada +90 (212) 485 50 59 numaradan bize ulaşabilirsiniz.

Bize Ulaşın
Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'nu Onaylıyorum.