Biyosidal Envanter Bildirimi

Biyosidal envanter bildirimi, her bir ürün için yalnızca bir firma tarafından envanter bildirimi yapılabilir. Bir ürünün birden  fazla firma tarafından envanter bildiriminin yapılmak istenmesi durumunda ithal ürünlerde yetki belgesi, yerli ürünlerde ise patent, tescil vb. belgelere göre değerlendirme yapılacaktır.

Biyosidal Envanter bildirimi yapılan ürünlerin içeriğinde yer alan aktif maddeler,
http://cevresagligi.thsk.saglik.gov.tr/ isimli web sayfamızda yayımlanan aktif madde listelerinde, ilgili ürün tipinde yer almalıdır.

Bilindiği üzere, 12/03/2014 tarihli ve 28939 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan “Biyosidal Ürünler Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik” ile Biyosidal Ürünler Yönetmeliği‘nde bazı değişiklikler yapılmıştır.

Söz konusu yönetmeliğin geçici 3 üncü maddesi kapsamında yapılacak biyosidal ürün envanter bildirimleriyle ilgili uygulamaya yön vermek ve tereddütleri gidermek amacıyla bazı açıklamalar yapılmasına ihtiyaç duyulmuştur.

EK-VII BİYOSİDAL ÜRÜNLERİN ENVANTER BİLDİRİMİ İÇİN FORM 

 ENVANTER BİLDİRİMİ İÇİN GEREKLİ BELGELER ve YAPILMASI GEREKENLER

 BİYOSİDAL ÜRÜN UYGULAMA İZİN BELGESİ ALAN İŞYERLERİ LİSTESİ

 İZİNLİ BİYOSİDAL ÜRÜNLER LİSTESİ

ENVANTER KAYDI YAPILAN ÜRÜNLER 18.01.2016

Ücretsiz danışmanlık, teknik bilgi ve fiyat teklifi almak için info@ayansan.com yada +90 (212) 485 50 59 numaradan bize ulaşabilirsiniz.

Bize Ulaşın
Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'nu Onaylıyorum.