Kimyasal Yönetimikimyasal yönetimi

Kimyasal yönetimi sayfası, Ayansan Kimyasal Danışmanlık tarafından gerçekleştirilen kimyasal danışmanlık hizmetlerinin anlatıldığı sayfadır.

AB’ye ihracat yapan Türk firmaları ve Türkiye’de faaliyette bulunun tüm firmaların AB ve/veya Türkiye Cumhuriyeti yönetmeliklerine ve kanunlarına uygun belge hazırlamalıdırlar.

Kimyasalların Sınıflandırılma ve Etiketlenme Küresel Uyumlaştırma Sistemi (GHS/Global Harmonized System) ile tüm dünyada kimyasalların tek bir sınıflandırma oluşturmak için Birleşmiş Milletler tarafından yaratılmıştır. Böylece dünyada birçok sınıflandırma sisteminin yarattığı karışıklık tek bir sistem altında toplanmış olacaktır. Bununla birlikte bir kimyasalın dünyanın her yerinde zararlılık sınıfı ve diğer özellikleri anlaşılmış olacak.

Kimyasal yönetimi uzmanlık isteyen teknik bir süreçtir.

Kimyasal Yönetim süreci aşağıdaki gibidir;

Tehlikeli kimyasallar için Türkçe güvenlik bilgi formu (GBF/SDS/MSDS) hazırlanması gereklidir.

Güvenlik Bilgi Formları bulunmadığı yada yeni yönetmeliklere göre hazırlanmadığı ürünler ile ilgili 6.000 TL’den başlayan para cezaları uygulanır.

kimyasal danışmanlık

Ücretsiz danışmanlık, teknik bilgi ve fiyat teklifi almak için info@ayansan.com yada +90 (212) 485 50 59 numaradan bize ulaşabilirsiniz.

Bize Ulaşın
Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'nu Onaylıyorum.