Kozmetik Ürün ihracat Sertifikaları Hakkında

Kozmetik Ürünler Daire Başkanlığı`na yapılan sertifika başvurularında; Kozmetik ürün sertifikaları ivedilikle değerlendirilip sertifika düzenlenmesi aşamasında tahakkuk oluşturularak Firma yetkilisine ve kullanıcısının kayıtlı e-postasına ödeme referans numarası sistem üzerinden gönderilmektedir.

Son zamanlarda sertifika talebi olan firmaların tahakkuk işlemlerini takip etmediği, tahakkuk süresi içinde ödemelerini gerçekleştirmedikleri için başvurularının iptale düştüğü aynı başvurunun tekrar tekrar yeni başvuru olarak gelmesi nedeni ile işlemlerin başlangıca dönmesi zaman ve iş kaybına neden olmaktadır. Bu nedenle kozmetik ürün sertifika başvurusu yapan Kozmetik Üreticilerinin Tahakkuk ödemelerini zamanında yapmaları ve firma bilgilerini güncellemeleri/güncel tutmaları önem arz etmektedir.

Ayrıca bildirim işlemleri tamamlanmış kozmetik ürün olarak kayda alınmış ürünler için sertifika talebinde bulunulması, bildirim listesinin bu doğrultuda doğru ve eksiksiz düzenlenmesi gerekmektedir. Bildirim yapılmadan veya tamamlanmadan kozmetik ihracat sertifikası başvurusunda bulunulmaması önemle rica olunur.

Kozmetik Ürünler Ürünler Daire Başkanlığı

http://www.titck.gov.tr/Duyurular/DuyuruGetir?id=2844

Yorumlar