Eylül Ayı Kozmetik Duyurular

Kozmetik Firmalarının Dikkatine ÜTS-EBS Entegrasyonu Hakkında

Ürün Takip Sistemi (ÜTS) ile Elektronik Başvuru Sistemi (EBS) arasında sistem entegrasyonu sağlanmıştır. Ürün Takip Sistemi üzerinden işlem takip numaraları verilmektedir. Firmaların tekrar Elektronik Başvuru Sistemi üzerinden yeniden başvuru oluşturarak fiziki evrakların Kurumumuza gönderdiği saptanmıştır. Mükerrer kayıtların önüne geçmek adına ÜTS tarafından işlem takip numarası verilen başvurulara ait ıslak evrakların Kurumumuza gönderilmemesi önemle rica olunur. İlgililere Önemle Duyurulur.

Kozmetik Ürünler Dairesi Başkanlığı 20.09.2017 Duyuru Linki

Kozmetik Güvenlilik Değerlendirmesi ve Değerlendiricisi Eğitimleri Hakkında Duyuru

Kozmetik Ürün Güvenlilik Değerlendirmesi ve Değerlendiricisi Eğitimleri kapsamında ilgililerce yapılması planlanan eğitimlerin; “Güvenlilik Değerlendirmesi ve Değerlendiricisi Hakkında Kılavuz Sürüm 1.0”, “Kozmetik Ürünlerde Güvenlilik Değerlendirmesine İlişkin Kılavuz Sürüm 2.0”, “Nanomateryal İçeren Kozmetik Ürünlerin Güvenlilik Değerlendirmesine İlişkin Kılavuz” ve “Üç Yaş Altı Çocuklara Yönelik Kozmetik Ürünlerin Güvenlilik Kriterlerine İlişkin Kılavuz” içeriğini kapsaması, bu doğrultuda ilgililerce planlanan eğitimlere ilişkin eğitmenlerin isim ve unvanlarını içererek şekilde hazırlanmış Eğitim Programının, eğitimin planlandığı tarihten en az 1 ay öncesinde tarafımıza gönderilmesi gerekmektedir. İlgililere önemle duyurulur.

Bu Eğitim, İletişim ve Koordinasyon Birimi

Bu uygulama ile kozmetik güvenlilik değerlendirmesi eğitimi veren danışman firmaların kontrolü ve standartı sağlanması planlanacaktır.

Duyuru Linki 19.09.2017

KOZMETİK YÖNETMELİĞİ GÜNCELLENİYOR

Avrupa Komisyonu’nun 1223/2009 sayılı Kozmetik Tüzüğü’nü tadil eden 2017/1410 ve 2017/1413 sayılı Komisyon düzenlemelerine uyum amacıyla Kozmetik Yönetmeliği Ek II, Ek III ve Ek IV’te değişiklik yapılacaktır. Aşağıda verilen ilişikte bahse konu değişikliğin içeriği verilmiştir. İlgililere önemle duyurulur.

Duyuru Linki 19.09.2017

Ücretsiz danışmanlık, teknik bilgi ve fiyat teklifi almak için info@ayansan.com yada +90 (212) 485 50 59 numaradan bize ulaşabilirsiniz.

Yorumlar